10 הטיפים המובילים לגיטריסטים מתחילים

פוסט זה בבלוג מספק את ה10 טיפים לגיטריסטים מתחילים ,שיעזרו להם להתחיל את המסע המוזיקלי שלהם בקלות ובביטחון. נעסוק בנושאים חיוניים כמו מיקום נכון של היד, כוונון וחשיבות התרגול הקבוע. נחלק את הטפים ל4 קבוצות, קיראה מהנה. 

1. "היד שמנדנדת את הגיטרה": שליטה בתנוחת היד הנכונה

כגיטריסט מתחיל, שליטה בתנוחת היד הנכונה היא חיונית לבניית בסיס איתן לטכניקת הנגינה שלך. האופן שבו אתה מחזיק את הגיטרה וממקם את הידיים ישפיע על היכולת שלך לנגן אקורדים, סולמות ומנגינות בצורה יעילה. הצעד הראשון הוא לוודא שהגיטרה שלך ממוקמת נכון על הברכיים שלך או על מעמד. יד שמאל שלך צריכה להיות ממוקמת מאחורי הסריגים, כשהאגודל מונח על גב הצוואר. האצבעות שלך צריכות להיות מקושתות וממוקמות בניצב ללוח הלחיצה, מה שמאפשר גישה נוחה לכל מיתר.

יד ימין שלך צריכה להיות ממוקמת בנוחות מעל חור הצליל, עם פרק כף היד כפוף מעט. האגודל צריך להיות ממוקם מאחורי המיתרים, בעוד האצבעות שלך מונחות על המיתרים ממש לפני הגשר. מיקום זה מאפשר שליטה ודיוק טובים יותר בעת קטיף או פרטור המיתרים. חשוב לשמור על יציבה רגועה, שכן מתח בידיים ובזרועותיך עלול להפריע ליכולת המשחק שלך ולגרום לאי נוחות.

כדי לתרגל מיקום נכון של היד, נסה לנגן אקורדים וסולמות פשוטים, תוך התמקדות בשמירה על מיקום נכון של האצבעות ומיקום היד. קח הפסקות לעתים קרובות כדי למתוח את הידיים והאצבעות שלך, שכן משחק במשך תקופות ממושכות עלול לגרום לעייפות או אפילו לפציעה. עם הזמן, עם תרגול עקבי, מיקום היד שלך יהפוך טבעי ואינטואיטיבי יותר, ויאפשר לך להתמקד בפיתוח כישורי המשחק שלך ובחקירת טכניקות מתקדמות יותר.

 רצוי לעשות זאת עם מורה מקצועי/קורס וליווי של מורה בעל ידע ונסיון.
לימוד גיטרה למתחילים ולמתקדמים בעזרת קורסי הגיטרה הנפלאים של גיטרה בקליק, גם חוויה כיפית וגם מועברים בצורה מקצועית , לאחר שתלמדו יסודות חיוניים אפשר למצוא כאן המון סרטונים חינמיים ללימוד שירים בגיטרה בערוץ היוטיוב
במה להשתפר כמעט בכל רמה . 

2. כוונון: איך לכוון את הגיטרה לסאונד הטוב ביותר?

כוון הגיטרה שלך הוא שלב קריטי שכל גיטריסט מתחיל צריך לשלוט בו. נגינה בגיטרה לא מכוונת יכולה להיות מתסכלת ויכולה להשפיע לרעה על יכולת הנגינה שלך. ישנן מספר שיטות לכוון את הגיטרה, כולל שימוש בטיונר, כוון באוזן או שימוש באפליקציה בסמארטפון או בטאבלט.

אחת השיטות הקלות והמדויקות ביותר היא להשתמש בטיונר קליפס. המכשירים הקטנים הללו נצמדים לראש הגיטרה ומזהים את הרעידות של כל מיתר, ומספקים תצוגה ויזואלית של גובה המיתר. טיונר הוא השקעה מצוינת עבור כל גיטריסט מתחיל, מכיוון שהוא עוזר לך לפתח אוזן קשבת טובה ומבטיח שהגיטרה שלך תמיד מכוונת.

כוונון לפי אוזן היא שיטה פופולרית נוספת, אבל היא דורשת קצת תרגול ואוזן טובה לגובה הצליל. התחל על ידי כוונון המיתר העבה ביותר, המכונה גם מיתר E נמוך, לגובה גובה התייחסות, כגון פסנתר או מזלג כוונון. לאחר מכן, כוונן את שאר המיתרים ביחס למיתר E הנמוך. שיטה זו יכולה להיות מאתגרת למתחילים אך יכולה להיות מיומנות שימושית לפיתוח לאורך זמן.

שימוש באפליקציית כוונון בסמארטפון או בטאבלט היא גם אפשרות נוחה. אפליקציות חינמיות רבות זמינות המספקות כוונון מדויק, באמצעות המיקרופון של המכשיר או טיונר תוסף. שיטה זו מצוינת כאשר אין לך טיונר פיזי או מכשיר בקרבת מקום.

3. תרגול לביצוע מושלם: החשיבות של תרגול קבוע

על מנת להפוך לגיטריסט מיומן, תרגול קבוע הוא המפתח. הנה כמה סיבות מדוע תרגול עקבי חיוני למתחילים:

 • פיתוח זיכרון שרירים:
  נגינה בגיטרה דורשת הרבה מאוד קואורדינציה פיזית וזיכרון שרירים. תרגול קבוע עוזר לפתח את זיכרון השריר הזה, ומקל על האצבעות לנוע במהירות ובדייקנות על לוח הלחיצה. ככל שתתרגל יותר, האצבעות שלך יתרגלו לצורות האקורדים ולמצבי האצבעות השונים, מה שיאפשר לך לנגן שירים וריפים מורכבים יותר בקלות רבה יותר.
 • שיפור תזמון וקצב:
  תזמון וקצב הם מרכיבים מכריעים בנגינה בגיטרה. תרגול קבוע יכול לעזור לך לפתח חוש תזמון מוצק ולשפר את חוש הקצב שלך. תרגול עם מטרונום יכול להיות מועיל במיוחד, מכיוון שהוא יעזור לך להישאר בקצב ולפתח תחושת תזמון עקבית.
 • בניית סיבולת:
  נגינה בגיטרה יכולה להיות תובענית פיזית, במיוחד אם אתה מנגן במשך תקופה ממושכת. תרגול קבוע יכול לעזור לבנות את הסיבולת שלך, ולאפשר לך לשחק במשך תקופות ארוכות יותר מבלי לחוות עייפות או אי נוחות. תהליך בניית הסיבולת הזה גם יעזור לך לפתח שליטה רבה יותר על הנגינה שלך, שכן תוכל לקיים אקורדים ולנגן ריפים מורכבים יותר לפרקי זמן ארוכים יותר.
 • שילוב תרגול מובנה:
  אמנם חשוב לתרגל באופן קבוע, אך לא פחות חשוב לתרגל בצורה מובנית וממוקדת. הגדרת יעדים ספציפיים עבור כל תרגול יכולה לעזור לך לשמור על מוטיבציה ולהפיק את המרב מזמן התרגול שלך. לדוגמה, ייתכן שתחליט להתמקד בשליטה בהתקדמות אקורד מסוימת, או לתרגל שיר ספציפי עד שתוכל לנגן אותו ללא רבב. על ידי הצבת מטרות ברות השגה ועבודה לקראתן באופן עקבי, תוכל לבנות את כישוריך ולשפר את יכולת המשחק שלך לאורך זמן.

 

4. 'מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד' – הצבת מטרות ברות השגה

ללמוד לנגן בגיטרה יכול להיות משימה מרתיעה, אבל הצבת מטרות ברות השגה יכולה לעזור לך לשמור על מוטיבציה ולהתקדם באופן קבוע. הנה כמה טיפים להגדרת יעדים שיעזרו לך להשיג הצלחה כגיטריסט מתחיל:

 • תתחיל בקטן:
  כאשר אתה מתחיל לנגן בגיטרה, חשוב להגדיר מטרות קטנות וניתנות להשגה שיעזרו לך לבנות את הכישורים שלך בהדרגה. המשמעות עשויה להיות התמקדות בלימוד כמה אקורדים בסיסיים, או תרגול שיר פשוט עד שתוכל לנגן אותו בצורה שוטפת. על ידי הצבת יעדים קטנים ועבודה לקראתם באופן עקבי, תוכל לבנות את הביטחון שלך ולפתח את כישוריך לאורך זמן.
 • תהיה ספציפי:
  בעת הגדרת יעדים, חשוב להיות ספציפיים ככל האפשר. במקום פשוט לומר "אני רוצה להשתפר בנגינה בגיטרה", נסה לפרק את המטרות שלך למטרות ספציפיות וניתנות למדידה. לדוגמה, אתה יכול להגדיר מטרה של לימוד התקדמות אקורד חדשה בכל שבוע, או להתאמן במשך 30 דקות ביום במשך חודש.
 • עקוב אחר ההתקדמות שלך:
  מעקב אחר ההתקדמות שלך הוא דרך מצוינת לשמור על מוטיבציה ולנטר את הצלחתך כגיטריסט מתחיל. זה עשוי להיות כרוך בהקלטה של עצמך בהשמעת שיר והאזנה אליו כדי לזהות אזורים לשיפור, או ניהול יומן תרגול כדי לעקוב אחר ההתקדמות היומית שלך. על ידי מעקב אחר ההתקדמות שלך, תוכל לראות כמה רחוק הגעת ולזהות אזורים שבהם אתה צריך למקד יותר תשומת לב.
 • הישאר גמיש:
  לבסוף, חשוב לשמור על גמישות בעת הגדרת יעדים. ככל שאתה מתקדם כגיטריסט, המטרות שלך עשויות להשתנות, וחשוב להיות מסתגלים ופתוח לאתגרים חדשים. על ידי שמירה על גמישות והתאמת המטרות שלך לפי הצורך, תוכל לשמור על מוטיבציה ולהמשיך להתקדם כגיטריסט מתחיל.

 

על ידי ביצוע הטיפים האלה, גיטריסטים מתחילים יכולים להניח בסיס חזק לצמיחה והתפתחות עתידית שלהם כמוזיקאים. זכור, סבלנות ועקביות הם המפתח לשליטה בגיטרה. המשיכו להתאמן ותהנו מהתהליך!

מה היה לנו עד עכשיו?